Lauantain 23.5. tunti etänä Zoomin välityksellä!

Harmittavien peruutusten jälkeen voimme ilolla ilmoittaa, että lauantain 23.5. avoin iyengarjoogatunti pidetään etänä Zoomin välityksellä! Tunnin opettajana toimii yhdistyksen puheenjohtaja Lauha Halonen, kellonaika on 10.00–11.30. Tunnille voivat osallistua jo aiemmin iyengarjoogaa harjoittaneet joogaajat.

Osallistuminen on ilmaista!

Ilmoittaudu osoitteeseen info@iyengarjooga.fi 23.5. klo 9.00 mennessä, niin saat linkin etätunnille.

Käytämme tunnilla apuvälineitä. Tarvitset joogamaton lisäksi (suluissa varsinaista jooga-apuvälinettä korvaava esine):
– 2 kpl joogapalikoita (2 kpl kiinteää kahvipakettia/kirjoja)
– joogavyön (tavallisen vyön)
– vakaan tuolin
– huopia, mielellään jämäköitä (pyyhkeet/lakanat jämäkkä tyyny tms.)
– seinän, ideaalisti joogamaton leveys, mutta toivon mukaan vähintään kapean päädyn leveys.

Ideaalitapauksessa myös:
– hartiaseisontakorokkeet ja/tai
– bolsterin (paksu jumppamatto rullalla/makuupussi napakassa pussissaan/vessapaperirullia tai talouspyyhderullia pyyhkeen sisään käärittynä).

Mikäli sinulla ei ole yllä mainittuja apuvälineitä, kokeile rohkeasti ehdotettuja korvaavia välineitä! Voit toki osallistua tunnille myös ilman apuvälineitä, mutta huomaathan, että monessa liikkeessä niitä käytetään, eikä kaikista liikkeistä ole mahdollista antaa apuvälineetöntä vaihtoehtoa.

Suomen iyengarjoogayhdistys järjestää kerran kuussa kaikille avoimen joogatunnin lauantaisin (22.2., 28.3., 25.4, 23.5.) klo 10–11.30 Studio Yamassa (Bulevardi 27) Helsingissä. Tunneilla on vaihtuva opettaja. Kaikki opettajat ovat sertifioituja iyengarjoogaopettajia.

Opettajat

22.2. Sofi Kyrklund-Ramirez
28.3. Timo Kurvi (peruttu)
25.4. Jarno Mäkelä (peruttu)
23.5. Lauha Halonen (etänä, katso tiedot yllä)

Aika: klo 10–11.30
Lisätietoja tunnista saat parhaiten opettajalta tai yhdistykseltä info@iyengarjooga.fi.

Tunneilla on mahdollisuus liittyä yhdistyksen jäseneksi. Jäsenyyden vuosimaksu on 20 €.

Tervetuloa mukaan!